נעים להכיר, אני דפנה בעלת הסטודיו “דברים במדבר” – בסטודיו אני מעצבת ומייצרת מוצרי קרמיקה בעבודת-יד.

הכל התחיל מצלחת חימר לבן ויעל נובי…

בשנת 2005 עברתי לנגב, אפשר להגיד שעברתי למדבר המופלא.
עוד לפני המעבר, לפני כמעט 20 שנה למדתי עיצוב תעשייתי במכללת הדסה ולימודי המשך בעיצוב קרמי בבצלאל. המפגש בין המדבר לידע המקצועי והאהבה שלי לאומנות, עיצוב ואסתטיקה הוליד צלחת קטנה מחימר עם הדפס של יעל, שלימים הפכה להדפס הדגל של “דברים במדבר”.

“זכרתי לך חסד נעוריך, אהבת כלולותיך, לכתך אחרי במדבר בארץ לא זרועה.”
ירמיהו, ב’, ב’

קולקציות: פיסת מדבר ישראלי  

כלי הקרמיקה והיודאיקה של “דברים במדבר” משמשים לאירוח, עיצוב הבית  חגי ישראל ואוכל של יום חולין. הקולקציות בסטודיו עוסקות בטבע וחיות מדבריות, בעשייה ויצירה מחומרי גלם עם דגש על שימוש בחומרים מקומיים (ממשית), בישראליות ובערכים מהמקורות – כל אלו מתבטאים בבחירת החומרים, האלמנטים והתחושות של כל מוצר ומוצר. כל קולקציה מורכבת מסדרה של מוצרים. לכאורה מדובר בסדרה אחידה, אך למעשה כל צלחת, כוס או חנוכייה שונה מחברתה ואין אחת שזהה לחלוטין לאחרת.

העובדה שכל מוצר הוא One of a kind מקנה לכל סדרה אופי ייחודי שלה, ונובעת כתוצאה מתהליך ההכנה בעבודת יד. כלי הקרמיקה המיוצרים בסטודיו, יכולים לשמש כמתנה לחגים, מזכרת ישראלית/ יהודית לאורחים שהגיעו מחו”ל או אם אתם נוסעים להתארח בחו”ל ומחפשים מתנה אותנטית ישראלית היישר מהמדבר,וגם אם בא לכם לפנק את עצמכם בכלים שימושיים לשימוש עצמי. כל המוצרים ניתנים להתאמה אישית: יש ציטוט שתרצו שאכתוב על אחת הצלחות? תרצו אייקון אחר? דברו איתי ונחשוב ביחד איך להתאים את הכלי לחלום שלכם.

רק על עצמי לספר ידעתי

שמי דפנה מירזיוף (דורפצאון) ואני אמא לחמישה ילדים מקסימים. הקמתי את הסטודיו מתוך אהבה לעיצוב ולמגע עם החומר, שהובילו אותי לייצור  מוצר משלב הרעיון ועד לתוצר הסופי , בתהליך שכולו במרחב הסטודיו שלי. אני מתחברת לפשטות הדברים, שמתבטאת בשפה מינימליסטית עם אסתטיקה נקייה, אותה אני חיה ונושמת מילדות. הבחירה ביעל והיעלה אינם מקריים. היעל הוא בעל חיים מדברי סמלי, המוזכר במקורות ולא רבים יודעים, אך הוא עמד בסכנת הכחדה וניצל רק בישראל. החיבור של היעל בעיצוב מבטא את ארץ ישראל היפה ואת המדבר והטבע האהובים. אני מזמינה אותך לבקר ולקנות בחנות  אני פה בכל שאלה.

צילום: מירי משה